Ndërlidhjet

‘Furious 7’ vazhdon dominimin në kinema


Paul Walker në 'Furious 7'

Mediat ndërkombëtare raportojnë se as këtë javë nuk mund të vihej në diskutim dominimi i filmit ‘Furious 7’ në kinematë amerikane, raporton Reuters.

Filmi me Vin Diesel dhe Paul Walker, ka mbetur si më i pëlqyeri i fundjavës së sapo kaluar duke fituar 60.6 milionë dollarë.

Në përgjithësi episoda e shtatë e serisë së filmave “Fast and Furious” deri më tash ka fituar 252.5 milionë dollarë vetëm nëpër kinematë amerikane.

Filmi javën e kaluar ka debutuar me një shumë fantastike prej mbi 147 milionë dollarë, ndërsa pas suksesit të jashtëzakonshëm parashihet që kjo të jetë episoda më fitimprurëse nga shtatë filmat e realizuar deri më tash.

‘Furious 7’ është filmi i fundit me aktorin Paul Walker, i cili pak para se të përfundonin xhirimet e filmit, në vitn 2013 e humbi jetën në një aksident komunikacioni në Los Angeles.

XS
SM
MD
LG