Ndërlidhjet

Shpërthime në Bagdad, 8 të vrarë


Bagdad - foto arkivi

Zyrtarë të sigurisë kanë bërë të ditur për shpërthimin e dy makinave bomba në Bagdad, nga të cilat kanë humbur jetën së paku tetë persona.

Njëri nga shpërthimet në perëndim të kryeqytetit irakian ka vrarë së paku katër persona dhe ka plagosur dhjetë të tjerë.

Shpërthimi i dytë ka goditur zonën Mahmudijah në jug të Bagdadit, duke vrarë po ashtu katër persona dhe plagosur 13 të tjerë.

XS
SM
MD
LG