Ndërlidhjet

Opozita braktis punimet e Kuvendit të Kosovës


Parlamenti i Kosovës - Arkiv

Tri partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë bojkotuar vazhdimin e seancës plenare për shkak të mos futjes si pikë e rendit të ditës diskutimin për peticionin me mbi 30 mijë nënshkrime për shtrenjtimin e energjisë elektrike.

Bojkoti i opozitës mund të vazhdoj edhe seancave vijuese nëse nuk përfillen kërkesat e saj.

Gjatë seancës së Kuvendit, AAK propozoi që ky peticion të futet në rend dite, por nuk mori votat e mjaftueshme nga deputetët.

XS
SM
MD
LG