Ndërlidhjet

Obama takon sot kryeministrin italian


Presidenti i SHBA-së, Barack Obama.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, do të presë sot në Uashington kryeministrin e Italisë, Matteo Renzi.

Dy liderët pritet të diskutojnë për një varg çështjes, si Ukraina, Libia dhe militantët e Shtetit Islamik.

Ata do të ndalen edhe te ekonomia e Evropës, ndryshimet klimatike dhe siguria e energjisë.

Me Italinë e zhytur në recesion, Renzi pritet të kërkojë mbështetjen e Obamës për programin e tij ekonomik.

XS
SM
MD
LG