Ndërlidhjet

30 të vdekur nga zjarret në Siberi


Siberi

Zjarret kanë vazhduar të përhapen në Siberi, ndërsa numri i të vdekurve nga flakët në rajonin Khakasia ka arritur në 30.

Autoritetet thonë se zjarret kanë djegur më shumë se 118 mijë hektarë tokë.

Mbi 1,500 shtëpi janë djegur në Khakasia qysh më 12 prill, duke lënë së paku 5,000 njerëz pa strehë.

Zyrtarët kanë thënë sot se numri i të vdekurve ka arritur në 30 dhe se dy persona figurojnë të zhdukur.

XS
SM
MD
LG