Ndërlidhjet

40 viktima në Irak nga sulmet me bomba


Ilustrim

Një seri e sulmeve me bomba e kanë tronditur sot Bagdadin, duke vrarë 40 persona kryesisht duke pasur cak vendet publike.

Asnjë grup deri më tash nuk e ka marrë përgjegjësinë për këto sulme, por dhuna ka eskaluar në kryeqytetin irakian dhe në vende të tjera të Irakut.

Në të kaluarën, Shteti Islamik e ka marrë përgjegjësinë për sulme të ngjajshme, veçanërisht kur ka pasur cak zonat me shiit si dhe forcat irakiane të sigurisë.

Zyrtarët shëndetësor kanë konfirmuar viktimat e sulmeve të së premtës.

XS
SM
MD
LG