Ndërlidhjet

Ringo Starr, pjesë e ‘Rock & Roll Hall of Fame’


Ringo Starr - Arkiv

Ish bateristi i Beatles, Ringo Starr është bërë pjesë e muzeut “Rock and Roll Hall of Fame” si solo artist.

Starr është pjesëtari i katërt i grupit legjendar britanik që nderohet si solo artist në një ceremoni të mbajtur në Cleveland, ku gjendet muzeu që nderon artistët.

Ceremonia është mbajtur për të nderuar disa prej yjeve më të njohura të muzikës rok.

Krahas Starr, në mesin e artistëve tjerë që janë nderuar për këtë vit, janë edhe Bill Withers, grupi Green Day dhe Lou Reed.

XS
SM
MD
LG