Ndërlidhjet

Sulm vdekjeprurës kundër policisë afgane


Afganistan

Tre njerëz janë vrarë dhe 17 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim pranë një stacioni të policisë në jug të Afganistanit.

Zëdhënësi i qeverisë provinciale, Samim Khpalwak, ka thënë se shpërthimi ka ndodhur në qytetin Kandahar, që është kryeqytet i provincës me të njëjtin emër.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë ende asnjë grup.

Kandahari është qendra e kryenrgitjes talibane, ndërsa qyteti ka qenë kryeqytet i regjimit të ekstremistëve në periudhën 1996-2001.

XS
SM
MD
LG