Ndërlidhjet

UNHCR: Mbi 800 migrantë janë mbytur në Mesdhe


Ilustrim

Agjencia për refugjatët e OKB-së, ka thënë se mbi 800 persona janë mbytur kur anija e mbushur me migrantë që donin të arrinin në Evropë është përmbysur në bregdetin e Libisë, gjatë fundjavës.

Komisioneri i Lartë për Refugjatë i OKB-së, ka thënë sot se duke u mbështetur në dëshmitë e 28 të mbijetuarve është arritur në këtë përfundim.

Ndërkohë autoritetet italiane e kanë arrestuar kapitetin dhe një pjesëtar të ekipit të anijes, nënshtetas sirian me dyshimin për trafikim të njerëzve.

XS
SM
MD
LG