Ndërlidhjet

Së paku 71 viktima nga tërmeti në Nepal


Shkatërrimet nga tërmeti i sotëm - Nepal

Ministria e brendshme e Nepalit ka thënë së paku 71 persona e kanë humbur jetën pas tërmetit me 7.9 magnitudë e ka goditur një zonë rreth 50 km në veriperëndim të kryeqytetit, Katmandu.

Disa burime të tjera thonë se numri i viktimave mund të shkojë mbi 200.

Raportohet se shumë shtëpi janë dëmtuar dhe disa mure janë shembur në tërësi.

Dridhjet e tokës që kanë zgjatur nga 30 sekonda deri në 2 minuta, janë ndierë deri në Pakistan dhe Indi, përfshirë edhe kryeqytetin indian, Neë Delhi.

XS
SM
MD
LG