Ndërlidhjet

Nepal: Numri i viktimave kalon mbi 1100


Pamje pas termetit, Nepal

Autoritetet në Nepal thonë se së paku 1130 persona janë vrarë si pasojë e termetit që e goditi Nepalin sot.

Autoritetet në këtë vend rregullisht po njoftojnë për shifra çdo herë e më të mëdha të viktimave si pasojë e termetit 7.8 shkallë të Rihterit.

USAID ka njoftuar se ka ndarë një shumë fillestare prej 1 milionë dollarëve për “nevoja urgjente” dhe se SHBA-të janë duke e dërguar një ekip të reagimit në katastrofa për të ndihmuar Nepalin me operacionet e kërkim shpëtimit.

XS
SM
MD
LG