Ndërlidhjet

Steinmeier sot në Kosovë


Ministri i jashtem gjerman, Frank-Walter Steinmeier

Kryediplomati gjerman sot do të takohet me udhëheqësit kryesor të shtetit të Kosovës gjatë vizitës zyrtare në Prishtinë.

Sipas njoftimit të ministrisë së jashtme të Kosovës, Steinmeier do të “zhvillojë takime me krerët shtetërorë të Kosovës me të cilët do të diskutojnë tema të ndryshme me interes bilateral.”

Njoftimi thotë se ministri i jashtëm gjerman, do të takohet fillimisht me kryetaren e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, e më pas edhe me kryeministrin Isa Mustafa dhe zëvendëskryeministrin e parë dhe njëherësh ministrin e Jashtëm, Hashim Thaçi.

XS
SM
MD
LG