Ndërlidhjet

Johanesburg: Përplasen dy trena, vdes 1, lëndohen 90


Ilustrim

Dy trena janë përplasur me njëri tjetrin në pjesën jugore të Johanesburgut, aksident ky që ia ka marrë jetën makinistittë një prej trenave dhe duke lënduar 90 persona.

Zëdhënësi i shërbimit të emergjencës, Russel Meiring, ka thënë se makinisti i një prej trenave është shpallur i vdekur në vendin e ngjarjes.

Meiring, përmes një komunikate ka thënë se një pasagjere ka qenë e bllokuar në mes të trenit dhe murit, derisa është arritur të largohet nga aty dhe të dërgohet në spital.

Deklarata thotë se arsyea e aksidentit ende nuk dihet derisa hetimet po vazhdojnë për rastin.

XS
SM
MD
LG