Ndërlidhjet

Hoxhaj: Nesër miratohet MSA me Kosovën


Enver Hoxhaj

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Kosovës për Punë të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë se Komisioni Evropian do të miratojë nesër Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit me Kosovën.

“Ky është moment historik për të ardhmen evropiane të Kosovës”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter.

“Kjo është bërë e ditur sot në Parlamentit Evropian dhe është lajm i madh për Kosovën”, ka shtuar ai.

XS
SM
MD
LG