Ndërlidhjet

Pro-rusët mbyllin një OJQ britanike në Donjeck


Donjeck, Ukrainë

Zyra e Komitetit Ndërkombëtar për Shpëtim në lindje të Ukrainës është mbyllur nga rebelët pro-rusë, pasi është akuzuar për spiunazh.

Rebelët kanë bastisur zyrat e organizatës humanitare në Donjeck, ndërsa stafi është mbajtur nga policia për një kohë të shkurtër dhe më pas është dërguar në Kiev.

Komiteti Ndërkombëtar për Shpëtim, i udhëhequr nga ish-ministri i Jashtëm britanik, David Miliband, nuk ka bërë ndonjë koment zyrtar deri më tash.

XS
SM
MD
LG