Ndërlidhjet

Hezbollahu luftë me Frontin Nusra


Ilustrim

Luftetarët e Hezbollahut dhe persona të armatosur të krahit të Al Kaidës në Siri, Fronti Nusra, janë përleshur sot në Libanin lindor, në kufirin me Sirinë, raporton Reuters duke u mbështetur në kanalin televiz të Hezbollahut dhe një burimi ushtarak.

Burimi thotë se grupi ka sulmuar në pritë luftetarët e Nusras në “pozicione të avancuara” në periferi të qytezave malore, Tufel dhe Britel.

XS
SM
MD
LG