Ndërlidhjet

SHBA: Huckabee i bashkohet garës presidenciale


Mike Huckabee

Republikani, Mike Huckabee i është bashkuar garës brenda partisë për të siguruar nominimin për kandidat për zgjedhjet presidenciale amerikane në vitin 2016.

Huckabee, 59 vjeçar, është ish guvernatori i Arkansasit, dhe ish udhëheqës i një programi të njohur në televizionin, Fox News.

Ai e ka bërë të ditur lajmin për këtë vendim në Hope, një qytezë e vogël prej nga vjen edhe ish presidenti amerikan, Bill Clinton.

XS
SM
MD
LG