Ndërlidhjet

Këngëtarja e njohur shqiptare, Liliana Çavolli, ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm.

Ajo ka qenë në skenë për më shumë se 5 dekada, me këngën e saj të lehtë qytetare.

Çavolli ka punuar edhe në redaksinë e muzikës në Radio Prishtinë, ndërsa pas luftës ka qenë autore dhe moderatore e emisionit “Evergreen” në Radio Kosova.

Varrimi i së ndjerës bëhet nesër.

XS
SM
MD
LG