Ndërlidhjet

Jahjaga apelon për përmbajtje nga dhuna në Kumanovë


Presidentja Atifete Jahjaga

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shprehur "shqetësimin e saj të thellë" për situatën në Kumanovë të Maqedonisë.

Përmes një komunikate për media, presidentja Jahjaga ka apeluar te të gjitha palët që të respektojnë ligjin dhe të përmbahen nga dhuna.

Ajo ka thënë se është në komunikim të rregullt me institucionet relevante të vendit.

XS
SM
MD
LG