Ndërlidhjet

Disa të vrarë nga të shtënat në Zvicër


Ilustrim

Policia në Zvicër ka bërë të ditur se disa njerëz janë vrarë nga të shtënat në qytetin Vyrenlingen.

Policia nuk e ka dhënë ende numrin e saktë të viktimave, por ka thënë se të gjithë të vrarët janë të rritur.

Trupa të shtrirë janë gjetur brenda dhe jashtë një ndërtese të banimit.

Motivi i vrasjeve duket të jetë një mosmarrëveshje familjare dhe rasti nuk ka të bëjë me terrorizëm, ka thënë zëdhënësi i policisë, Bernhard Graser.

Më shumë detaje priten gjatë ditës.

XS
SM
MD
LG