Ndërlidhjet

Stuhia Noul u afrohet Filipineve


Filipine - foto arkivi

Mbi 1,000 njerëz janë evakuuar nga pjesa verilindore e Filipineve, ku pritet të godasë stuhia Noul.

Ajo pritet të arrijë ishullin kryesor Luzon të dielën në mbrëmje, sipas kohës lokale.

Fluturimet dhe kalimet e detit tashmë janë anuluar.

Filipinet përballen shpesh me mot ekstrem.

Mbi 7,000 njetëz kanë vdekur nga taifuni Haiyan në vitin 2013.

XS
SM
MD
LG