Ndërlidhjet

Ka nisur gjysmë-maratona “Prishtina 2015”


Ilustrim

Në Prishtinë, ka nisur sot gjysmë-maratona tradicionale “Prishtina 2015”.

Gara ka nisur në orën 10:00 dhe në të janë duke marrë pjesë rreth 1 mijë e 200 garues nga shtete të ndryshme, në shtegun prej 21 kilometrash.

Gjysmë-maratonën e sivjetme e ka shpallur të hapur kryetari i Federatës së Atletikës së Kosovës, Halil Sylejmani.

XS
SM
MD
LG