Ndërlidhjet

Mustafa: 700 shqiptarë nga Maqedonia në Preshevë


Kryetari i Preshevës, Ragmi Mustafa.

Gjatë dy ditëve të përleshjeve të armatosura në Kumanovë, në Preshevë kanë arritur 700 shqiptarë nga Maqedonia, ka bërë të ditur kryetari i Luginës së Preshevës, Ragmi Mustafa, raporton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë.

Mustafa ka vizituar pikën kufitare midis Serbisë dhe Maqedonisë, ku ka biseduar me përfaqësues të policisë kufitare.

Me Mustafën, të pranishëm kanë qenë edhe përfaqësues të Kryqit të Kuq, OSBE-së dhe Trupit Koordinues për jug të Serbisë.

XS
SM
MD
LG