Ndërlidhjet

Liderët shtetërorë të Kosovës diskutojnë për sigurinë


Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, është takuar sot me kryeministrin Isa Mustafa dhe me ministrin e Punëve te Brendshme, Skënder Hyseni, për të diskutuar për gjendjen aktuale te sigurisë në Kosovë dhe zhvillimet e fundit ne Republikën e Maqedonisë.

“Takimi nuk ka të bëjë me Këshillin e Sigurisë Kombëtare, por është vazhdimësi e komunikimit ndërmjet institucioneve relevante te vendit pas situatës së krijuar në Maqedoni”, thuhet në njoftimin për media.

Për zhvillimet në Maqedoni, lexoni këtu.

XS
SM
MD
LG