Ndërlidhjet

Presidenti turk arrin në Tiranë


Presidenti turk, foto nga arkivi


Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka arritur ditën e sotme në Tiranë. Ai është pritur nga presidenti i Republikës, Bujar Nishani.

Zoti Erdogan do të takohet me kryeministrin Edi Rama dhe sipas njoftimit të presidencës, ai do të marrë pjesë edhe në ceremoninë e fillimit të punimeve për Xhaminë e Namazgjasë.

Mësohet se mes dy vendeve do të nënshkruhen një sërë marrëveshjesh me interes të përbashkët.

XS
SM
MD
LG