Ndërlidhjet

Aktivistët thonë se militantët e Shtetit Islamik kanë vrarë dhjetëra njerëz në zonat e provincës Homs, që kontrollohen nga ushtria.

Vëzhguesi Sirian i të Drejtave të Njeriut njofton se 30 ushtarë të qeverisë dhe 20 militantë të Shtetit Islamik janë vrarë në luftimet në dhe përreth qytetit al-Sukhna.

Qyteti shtrihet në rrugën që çon te provinca lindore Deir Ezzor, një bastion ky i militantëve.

Një burim i ushtrisë ka thënë se trupat siriane u janë përgjigjur sulmeve dhe se janë ende duke luftuar.

XS
SM
MD
LG