Ndërlidhjet

Juventus dhe Barcelona në finale


Juventus - Real Madrid

Juventusi do të takohet me Barcelonën në finalen e Ligës së Kampionëve.

Ekipi italian, me barazim 1:1 ndaj Real Madridit, por me fitoren 2:1 në gjysmëfinalen e parë, ka arritur të plasohet në finale.

Kjo është hera e parë që Juventusi arrin finalen qysh në vitin 2003.

Ndeshja për vendin e parë do të luhet në Berlin më 6 qershor.

XS
SM
MD
LG