Ndërlidhjet

Pakistan: Sulmi amerikan vret disa militantë


Ilustrim

Një sulm amerikan me aeroplan pa ekuipazh në rajonin Shaual në Pakistanin veriperëndimor, ka vrarë së paku 4 militantë, kanë njoftuar zyrtarët e këtij shteti, raporton Reuters.

Aeroplani në fjalë ka gjuajtur dy raketa duke goditur kampin në rajonin rural Uara Mandi dhe zonën malore të Shauall, njoftojnë më tej zyrtarët pakistanez që gjithashtu janë duke u bërë gati për ofenzivë kundër talebanëve në të njëjten zonë.

Pakistanezët besojnë se sulmi amerikan ka vrarë nga 4 deri në 7 militantë që mund të jenë taleban të rajonit të Punxhabit dhe militantë të huaj, kryesisht arab.

XS
SM
MD
LG