Ndërlidhjet

Siguri e lartë në Lahore për ndeshjen e tikretit


Ilustrim

Mbi 4,000 policë dhe paraushtarakë janë vendosur në Lahore të Pakistanit, ku do të mbahet një ndeshje ndërkombëtare e kriketit.

Ekipi pakistanez do të përballet me atë të Zimbabvesë në ndeshjen e parë ndërkombëtare që nga sulmi terrorist i vitit 2009, kur persona të armatosur kanë sulmuar autobusin që bartte ekipin e Shri Lankës.

Biletat për ndeshjen e së dielës janë shitur brenda dy ditësh.

XS
SM
MD
LG