Ndërlidhjet

Sot zbulohet shtatorja e Ismail Qemalit


Prishtinë

Sot në Prishtinë zbulohet shtatorja e heroit Ismail Qemali.

Në ceremoninë e zbulimit të shtatores, të pranishëm do të jenë presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Kështu bëhet e ditur në një njoftim të Komunës së Prishtinës, e cila ka organizuar ceremoninë e zbulimit të kësaj shtatoreje.

Shtatorja e Ismail Qemalit është vendosur para ish-Pallatit të Shtypit.

XS
SM
MD
LG