Ndërlidhjet

Forcat afgane rikthejnë kontrollin në postblloqet policore


Afganistan

Sulmet e shumëfishta të talibanëve në postblloqet e sigurisë në Helmand të Afganistanit kanë lënë 10 policë të vrarë dhe disa të plagosur.

Drejtori i Zyrës për Koordinim në këtë rajon, Mohammad Ismail Hotaki, ka thënë se talibanët kanë pushtuar tre postblloqe.

“Kemi kërkuar përforcime për të rikthyer kontrollin e tyre”, ka thënë Hotaki.

Talibanët, ka muaj, që kanë nisur ofensivë në Helmand, duke qëlluar shpesh forcat e policisë.

XS
SM
MD
LG