Ndërlidhjet

Tërmet në Japoni, s’ka alarm për cunami


Macedonia - Seizmogram earthquake in Ohrid, 21 October 2014

Agjencia Meteorologjike e Japonisë ka bërë të ditur se një tërmet prej 5.6 shkallësh të Richterit ka goditur Tokion dhe zonat përreth, por, megjitahtë, nuk është lëshuar alarm për cunami.

Instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar po ashtu tërmetin.

Nuk ka ende raporte për dëme apo të plagosur.

Më 11 mars të vitit 2011, Japonia, një prej vendeve më sizmike në botë, është goditur nga një tërmet dhe cunami masiv, i cili ka lënë të vrarë afro 20,000 njerëz.

XS
SM
MD
LG