Ndërlidhjet

Rama thotë se do bashkëpunim me Serbinë


Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se vendi i tij do që të thellojë bashkëpunimin me Serbinë dhe të avancojnë së bashku në rrugën e paqes, bashkëpunimit dhe integrimit në Bashkimin Evropian.

Rama i ka bërë këto komente për agjencinë AFP, në prag të vizitës së kryeministrit të Serbisë, Aleksanda Vuçiq, në Tiranë, më 27 maj.

Vuçiq ka pasur disa përplasje me homologun shqiptar, i cili gjatë vizitës në Beograd ka deklaruar se pavarësia e Kosovës është një realitet i pakthyeshëm.

XS
SM
MD
LG