Ndërlidhjet

Zjarr në shtëpi të pleqve, 38 të vrarë


Kinë - foto arkivi

Një zjarr në një shtëpi të pleqve në provincën Henan në Kinë ka lënë të vrarë 38 persona.

Zjarri ka shpërthyer në shtëpinë Kangleyuan, në qytetin Pingdingshan.

Gjashtë persona po ashtu janë plagosur, dy nga ta në gjendje të rëndë.

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka urdhëruar që të ndërmerren të gjitha masat për të plagosurit dhe të hetohet shkaku i zjarrit.

XS
SM
MD
LG