Ndërlidhjet

Në Aleppo 45 civilë të vrarë dhe dhjetëra të tjerë të plagosur


Ilustrim

Grupi monitorues në Siri thotë se një seri bombash kanë rënë ngahelikopterët e regjimit sirian dhe kanë lënë të vdekur të paktën 45 civilë, dhe dhjetëra të tjerë të plagosur.

Sulmi ka ndodhur në krahinën veriore të Aleppos.

Organizatat e të drejtave të njeriut theksuan më 30 maj se bombat kanë rënë në qytetin e Aleppos dhe kanë goditur disa lagje duke lënë të vrarë 12 njerëz.

Agjencia franceze e lajmeve AFP njofton se 33 civilë të tjerë u vranë në një treg në Al-Báb-it, rreth 40 kilometra në verilindje të qytetit Aleppo në një zonë të kontrolluar nga Shteti Islamik (IS).

XS
SM
MD
LG