Ndërlidhjet

Instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se një tërmet me magnitudë 5.4 ka ndodhur në Taxhikistanin lindor, më 31 maj.

Epiqendra e tërmetit thuhet se ishte 166 kilometra në verilindje të qytetit Khorugh dhe fokusi i tij ishte në një thellësi prej 106,9 km.

Deri më tash nuk është raportuar për viktima, e as për dëme materiale .

XS
SM
MD
LG