Ndërlidhjet

Sharapova skualifikohet nga French Open


Maria Sharapova

Ylli rus i tenisit, Maria Sharapova, është skualifikuar nga turneu French Open në raundin e tretë, pasi është mposhtur nga çekja Lucie Safarova.

Safarova ka fituar me rezultat 7-6, 6-4.

Sharapova ka luajtur në tri finalet e fundit të French Open, duke fituar turnetë më 2012 dhe 2014.

Fitorja e sotme, ndërkaq, ka avancuar Safarovan në ndeshjen e çerekfinales kundër tensistes Garbine Muguruza.

XS
SM
MD
LG