Ndërlidhjet

Një i dyshuar për terrorizëm vritet në Boston


Ilustrim

Policia e Bostonit ka vrarë një person, i cili ishte nën mbikëqyrje, si pjesë e një rasti kundër terrorizmit.

Vrasja ka ndodhur jashtë një farmacie në lagjen rezidenciale Roslindale në Boston.

Policia tha se i vrari është Usaama Rahim, 26 vjeç. Ai kishte sulmuar oficerët e policisë dhe një agjent të FBI-së me një thikë.

Policia tha se Rahim ishte person i "dyshuar ", i cili në vazhdimësi ka shkelur ligjin.

XS
SM
MD
LG