Ndërlidhjet

Afganistan: U vra një guvernator dhe tre policë


Ilustrim

Policia thotë se një guvernator provincial dhe tre policë janë vrarë, pasi makina e tyre ka hasur në një bombë në një rrugë në pjesën verilindore të Afganistanit.

Një zëdhënës lokal i policisë tha se guvernatori i qarkut Ishkamesh në provincën Takhar, Hamidullah Haqjo, dhe tre policë, janë vrarë sot në mëngjes.

Përgjegjësinë për këtë eksplodim e kanë marrë talibanët.

XS
SM
MD
LG