Ndërlidhjet

Mihajlloviq, trajner i ri i Milanit


Sinisa Mihajlovic emërohet trajner i AC Milan

Sinisha Mihajlloviq është emëruar trajner i ri i klubit futbollistik AC Milan.

Kjo, pasi ekipi italian ka shkarkuar trajnerin e deritashëm, Filippo Inzaghi, i cili njëherësh ka qenë edhe yll i skuadrës.

Inzaghi ka luajtur për Milanin nga viti 2001 deri kur është pensionuar më 2012.

Nën drejtimin e tij, Milan ka përfunduar në pozitën e 10-të ligës italiane Serie A.

AC Milan ka fituar gjithsej 18 tituj në Serie A dhe shtatë kupa evropiane.

XS
SM
MD
LG