Ndërlidhjet

Haradinaj: Do të vazhdoj detyrat dhe obligimet


Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se do të arrijë në Kosovë sot vonë, pasi autoritetet në Slloveni i kanë hequr atij ndalesën.

Haradinaj është ndaluar të mërkurën në Slloveni, ku i është marrë edhe pasaporta, bazuar në një fletarrestim të Serbisë, të lëshuar 11 vjet më parë.

“Mbetem i vendosur dhe i angazhuar në vazhdimin e detyrave dhe obligimeve që na presin. Shpreh falënderimin për të gjithë ata që kanë bashkëndjerë me këtë situatë të pakëndshme”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e tij në Facebook.

Lexoni edhe këtë.

XS
SM
MD
LG