Ndërlidhjet

Një boshnjako-austriak vret tre veta në Grac


Ilustrim

Një person në Grac të Austrisë ka goditur me makinë një turmë njerëzish, duke vrarë tre prej tyre dhe duke plagosur 34.

Shoferi i makinës raportohet të jetë shtetas austriak, 26 vjeç, me origjinë nga Bosnja.

Një zëdhënës i policisë ka thënë se ai është arrestuar në vendin e ngjarjes.

Një djalë i vogël raportohet të jetë në mesin e të vrarëve.

Zyrtarët besojnë se sulmuesi vuan nga probleme personale dhe hedhin poshtë motivet terroriste.

XS
SM
MD
LG