Ndërlidhjet

Shënohet për herë të parë Dita e Yoga-s


Indi

Kryeministri i Indisë, Narendra Modi, u ka prirë mijëra qytetarëve gjatë ushtrimeve Yoga, në kryeqytetin Nju Delhi.

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Yoga-s, për herë të parë në histori.

Modi ka bërë zgjatje, përkulje dhe ushtrime të frymëmarrëjes, së bashku me 35,000 nxënës të shkollave, burokratë dhe ushtarë.

Për sigurinë, ndërkaq, janë përkujdesur mijëra policë dhe paraushtarakë.

Yoga është një art i lashtë indian.

Kryeministri Modi ka lobuar fuqishëm në Kombet e Bashkuara për të shpallur 21 qershorin Ditë Ndërkombëtare të Yoga-s.

XS
SM
MD
LG