Ndërlidhjet

Fillojnë bisedimet në Bruksel


Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, para fillimit të bisedimeve

Raundi i ri i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve, ka nisur në Bruksel.

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq, pritet që gjatë takimit të sotëm të diskutojnë për telekomin, energjetikën, Asociacionin e komunave të banuara me shumicë serbe dhe barrikadën mbi lumin Ibër në Mitrovicë, që ndryshe njihet me emrin “Parku i Paqes”.

Para takimit asnjëra palë nuk është prononcuar para gazetarëve.

XS
SM
MD
LG