Ndërlidhjet

9 të vdekur nga rrëzimi i avionit në Alaskë


Ilustrim

Të nëntë njerëzit në bordin e një aeroplani që është rrëzuar në Alaskë, kanë vdekur në aksident.

Kompania Promech Air ka thënë përmes një deklarate se tetë udhëtarët dhe piloti kanë vdekur nga rrëzimi i aeroplanit në një turne në zonën Misty Fjords, pasditen e 25 qershorit.

Policia lokale ka thënë se avioni është gjetur me fytyrë në shkëmb, rreth 240 metra mbi Liqenin Ella.

XS
SM
MD
LG