Ndërlidhjet

Ndërron jetë ish-kryeministri rus, Primakov


Yevgeny Primakov

Kremlini ka bërë të ditur se ish-kryeministri i Rusisë, Yevgeny Primakov, ka vdekur në moshën 85-vjeçare.

Primakov, ekonomist, ka shërbyer si kryeministër në periudhën 1998-1999, kur president ka qenë Boris Yeltsin.

“Ai ka qenë burrështetas, shkencëtar, politikan dhe ka lënë pas një trashëgimi të madhe”, ka thënë zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

XS
SM
MD
LG