Ndërlidhjet

Thaçi: Vota kundër, gabim trashanik


Hashim Thaçi, foto nga arkivi

Zëvendëskryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ata deputetë që kanë votuar kundër amendamentit kushtetues për themelimin e Gjykatës së Posaçme për Krime Lufte, kanë “bërë gabim trashanik në dëm të interesit shtetëror”.

Votat e tyre, sipas zotit Thaçi, janë bërë nga “mosdija dhe patriotizmi i rrejshëm”.

Kuvendi i Kosovës sot dështoi të sigurojë 2/3 të votave të ligjvënësve për miratimin e amendamentit kushtetues.

XS
SM
MD
LG