Ndërlidhjet

Sulm ndaj prokurorit egjiptian


Prokurori i Shtetit në Egjipt Hisham Barakat

Në kryeqytetin e Egjiptit, Kajro, një bomb ka shpërthyer mbi autokolonën e Prokurorit të Lartë të Shtetit.

Si pasojë e shpërtimit, prokurori Hisham Barakat dhe disa truproja të tij janë dërguar në spital, thonë burimet policore.

Barakt raportohet se është në “gjendje të mirë” dhe ka pësuar disa lëndime të vogla si pasojë e thyerjes së xhamave.

Në fundmi, militantët e Shtetit Islamik kanë bërë thirrje për sulme në zyret e gjyqësorit në Egjipt, pasi janë vrarur 6 militantë të dënuar.

XS
SM
MD
LG