Ndërlidhjet

Kosovë: Eliot Engel në vizitë disaditëshe


Eliot Engel

Anëtari i Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara, Eliot Engel, demokrat nga Nju Jorku, do ta vizitojë Kosovën, prej 29 qershorit e deri më 5 korrik.

Sipas një njoftimi nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, gjatë vizitës së tij, ai do të takohet me presidenten, Atifete Jahjaga, me zyrtarë qeveritarë dhe përfaqësues të institucioneve të tjera të Kosovës.

XS
SM
MD
LG