Ndërlidhjet

Putin dhe Berlusconi e kaluan fundjavën në Siberi


Pamje nga një takim i mëparshëm i Berlusconit (majtas) me Putinin

Dmitry Peskov, zëdhënës i presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, tha sot se Putin dhe ish-kryeministri italian, Silvio Belusconi, e kanë kaluar funjavën së bashku në Siberi.

Agjencitë ruse të lajmeve raportojnë se Putin dhe Berlusconi, kanë qëndruar në një kompleks për pushim, që është pronë e firmës energjetike, Gazprom Neft.

Silvio Berlusconi, shok i afërt i Putinit, më herët e ka pritur familjen e presidentit të Rusisë në apartmanetin e tij për pushim në ishullin italian, Sardinia.

Më herët këtë vit, Berlusconi është liruar nga akuzat se e kishte paguar një prostitute të mitur për seks dhe e ka përdorë ndikimin e tij për ta fshehur këtë ngjarje.

XS
SM
MD
LG